"Al je lipo naše kolo malo"

Djeca srednje vrtićke skupine iz vrtića Cvjetna livada su sudjelovala na 6. županijskoj smotri dječjeg folklora "Al je lipo naše kolo malo".

Uz naše mališane, sudionici ove priredbe, njih gotovo četiri stotine, su bile folklorne skupine iz drugih dječjih vrtića, osnovnih škola i kulturno-umjetničkih društava Požeško-slavonske županije, kao i gostujuće grupe iz Brodsko-posavske, Osječko-baranjske, Vukovarsko-srijemske, te Virovitičko-podravske županije.

Zvonkim dječjim glasovima i veselim poskakivanjem uz zvuke tambure mališani su pokazali kako svojim trudom čuvaju stare slavonske običaje i tradiciju. Na smotri su se najprije svečanim mimohodom, na čelu s mladom sekcijom Gradske glazbe „Trenkovi panduri", predstavile sve folklorne skupine, od onih domaćih do gostujućih. Smotra se održala pod pokroviteljstvom Grada Požege i Požeško-slavonske županije, a otvorio ju je požeški gradonačelnik Vedran Neferović.

20150607 173845 4