Otvorena nova zgrada Dječjih vrtića Požega

 

Novi požeški dječji vrtić je na radost brojnih mališana i njihovih roditelja napokon otvorio svoja vrata.

Vrtić se prostire na tri tisuće četvornih metara, kapacitet mu je 200 djece, a ukupna investicija vrijedna je 15,2 milijuna kuna. Vrtić će zadovoljiti sve potrebe i standarde, imat će 5 vrtićkih i 5 jasličkih jedinica, od kojih svaka grupa može imati 20 do maksimalno 25 djece, a jaslička do 15-ero. Zgrada je prizemna, s prostorijama za upravu te gospodarskim dijelom s kuhinjom i blagovaonicom.

O značaju ove ustanove prilikom svečanog otvorenja rekla je ravnateljica Sanda Lukić:

- Radostan je danas dan i za sve one, a ima ih mnogo, koji surađuju s nama i koji s nama dijele isti cilj, a to je da djecu kvalitetno pripremimo za život i da im pružimo sretno djetinjstvo. Sigurna sam da je današnji dan radostan i za našeg gradonačelnika koji se istinski trudio da ovaj vrtić ima sve ono što treba imati vrtić 21. stoljeća. U ovom novom objektu na koji smo čekali 49 godina djeca i zaposleni će imati sve ono što iziskuje moderan odgoj i obrazovanje predškolske djece. Osim 10 soba dnevnog boravka koje zadovoljavaju zahtjeve pedagoškog standarda, u ovom vrtiću omogućeno je djeci da se razvijaju na svim poljima. U multifunkcionalnoj dvorani u kojoj se sada nalazimo djeca će moći razvijati svoje fizičke potencijale kao i kulturne potrebe kroz predstave, igrokaze i priredbe koje ćemo im omogućiti. Vrtić ima i modernu kuhinju, praonicu rublja, u svim sobama omogućen pristup internetu, a velika je pozornost stavljena i na sigurnost djece. Vanjski prostor opremljen igralima omogućit će djeci kvalitetan boravak na zraku. Ovaj prostor bit će sigurna sam poticaj i njihovim odgojiteljicama da kod djece, kako su i do sada činili potiču sve ono što će u konačnici imati skladan i uravnotežen razvoj djeteta te sigurno poticajno i sretno djetinjstvo. Zahvaljujemo se svima u ovom velikom projektu, a najviše osnivaču Gradu Požegi na čelu s našim gradonačelnikom koji je pokazao veliki senzibilitet za potrebe najmlađih građana našega grada.

Zahvaljujemo se svima koji su došli na otvaranje novog vrtića i uveličali za nas tako važan dan.

 

slika1

 

slika2

 

slika3

 

slika4

 

slika5

 

slika6

 

slika7

 

slika8

 

slika9

 

slika10

 

slika11

 

slika12

 

slika13

 

slika14

 

slika15

 

slika16