Obilježavanje Međunarodnog dana laboratorijske medicine

 

Povodom Međunarodnog dana laboratorijske medicine mješovitu skupinu vrtića Cvjetna livada posjetile su dvije laborantice.

 

 Iz mnoštva materijala naučili smo ponešto o sastavu i funkciji krvi u organizmu, o pravilnoj prehrani i potrebi fizičke aktivnosti. Kroz mikroskop vidjeli smo očima nevidljive sastojke. Glumili smo liječnike i pacijente i oslobodili se straha od bijelih kuta.

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

 

Posjetili smo i medicinsko biokemijski laboratorij u Domu zdravlja gdje su nas ljubazni djelatnici proveli kroz prostorije i pokazali puno aparata koji pomažu da se pronađe krivac za neke naše bolesti. Bilo ih je puno i svaki je imao neki važan zadatak.

 

Na kraju su nas dočekali i djecu razveselile slatke delicije … a dobili smo i različite materijale kojima ćemo upotpuniti naš istraživački centar.

 

8

 

9

 

10